Zabawka dla naszego dziecka

W dzisiejszych czasach mamy wielki wybór zabawek dla naszych dzieci. Jednak nie każdy wie, które powinny zostać wybrane, a które nie, przez rodziców. Wszystko dlatego, że niektóre zabawki nie mają specjalnych certyfikatów, które potwierdzałyby, że dzieci mogą się nimi bawić. Jest tak nawet z zabawkami, które powszechnie są reklamowane w internecie lub telewizji. Jako rodzice powinniśmy się wystrzegać przed kupnem takich produktów dla naszych dzieci.

 

Jednak na co zwracać uwagę przy zakupie zabawki?

bezpieczna zabawka dla dzieckaPrzede wszystkim czy ma ona przeprowadzone testy dermatologiczne, bez których nigdy nie byłaby wypuszczona do sprzedaży, a mimo to tak się dzieje w dzisiejszych czasach. Bez takich badań, bardzo często nasze dziecko dostaje alergii nawet na całe życie, a reakcja alergiczna jest tak silna, że czasem trzeba nawet odwiedzić szpital lub lekarza. Druga sprawa to taka czy testy przeprowadzone na zabawce pozwalają stwierdzić, że od zabawki nie oderwie się żadna mała część, którą nasze dziecko mogłoby połknąć i się udławić.


Jeśli kupujemy zabawkę na baterie to bardzo ważne jest, jakie będziemy używać, ponieważ niektóre rodzaje mogą się wylewać i powodować nieodwracalne plamy i znamiona na ciele dziecka, ale również bezpośrednio zagrozić życiu naszej pociechy, mamy dwa rodzaje baterii, które są najczęściej spotykane i powinny być bezpieczne. Pierwsze to baterie alkaliczne, które są wszystkim znane jako paluszki i te mniejsze do pilota na przykład. Drugie to baterie litowe, czyli te płaskie krążki, które są uważane za najbezpieczniejsze.

 

Jak widzimy przy wyborze zabawki dla naszego dziecka, musimy uważać na wiele czynników, ponieważ nigdy nie wiadomo, co taka zabawka może zawierać, jak na przykład te właśnie niebezpieczne akumulatory. Dlatego pamiętajmy, o sprawdzeniu zabawki, ale również na jakie baterie jest, zanim kupimy ją naszemu dziecku.

zobacz stronę schoeller paper oferującą znakomite papiery do druku atramentowego.

Script logo