Nieskuteczna forma protestu

Według mnie stanie ze świeczką pod pałacem faceta, który wygrał wybory prezydenckie nie przemówi temu człowiekowi do rozumu.

Kto wie ale może następne wybory wygra kierowca (+) prezesa Kaczyńskiego (+).

Gdybyśmy urzędującemu Prezydentowi Andrzejowi Dudzie obiecali, że zostanie papieżem lub prezydentem USA to byłaby prawopodobnie zupełnie inna sytuacja. Wszystkie ustawy pewnie by zawetował w kilka minut po ich uchwaleniu. Polskie przysłowie - zapomniał wół jak cielęciem był.
W tej sytuacji do rozumu należy przemówić milionom Polakom.

Zamiast stać ze świeczką na Krakowskim Przedmieściu warto przekazać innym informacje pochodzące od uznanych autorytetów. Autorytetów bo my zazwyczaj nimi nie jesteśmy. Powinni przez chwilę nad tym się zastanowić. Powinni to zrobić jeżeli chcą pokazać że posiadają zasób szarych komórek w swoich głowach.

Może te autorytety trafią do rozumu osób, które potrafią logicznie myśleć, potrafią obejrzeć wiadomości w jednej i drugiej stacji telewizyjnej, potrafią posłuchać fachowców w kilku rozgłośniach radiowych lub przecztać opinie ekspertów w różnych gazetach. Ludzie posiadający "szare komórki" sięgają do różnych źródeł informacji, informacje te porównują i analizują, wyciągają własne wnioski jako osoby rozumne. Jeżeli takich osób nie ma już wśród nas to możemy być rządzeni przez np. kot prezesa (+), Stanisław Tymiński, Krystyna Pawłowicz wybitny prawnik i autorytet w zakresie tolerancji, Ryszard Czarnecki specjalista od spraw wszelakich czy też zasłużony i niezapstąpiony Mariusz Błaszczak.

Jeśli te autorytety nie przemówią do rozumu do może warto zaczernąć trochę świeżych idei z demokracji tureckiej ostatnich dwóch lat lub demokracji białoruskiej. według tych idei jeśli cokolwiek wam się nie podoba to będzie wrogami narodu i demokratycznej władzy. Skazujecie na lata cierpienia, poniżania i biedy nie tylko siebie ale i swoich najbliższych. Podobno w Rosji 90% obywateli jest zadowolona z władzy Putina.

Script logo