Atramentowe drukarki fotograficzne

Wiele firm oferuje świetne warunki drukowania zdjęć cyfrowych. Warto jednak mieć osobisty sprzęt do druku zdjęć, ponieważ nie zawsze mamy możliwość i czas wysyłki plików do druku, a potem oczekiwania na przesyłkę zwrotną.

 

Drukarki fotograficzne to często po prostu drukarki atramentowe. Najprostszym sprzętem do domowego druku będzie zwyczajna atramentowa drukarka. W warunkach domowych dobrze jest drukować używając papier fotograficzny fuji. Wadą tej metody jest to, że żeby jakość fotografii była co najmniej dobra, poziom tuszu w drukarce musi być naprawdę wysoki.

 

Drukarka atramentowa jest mało ekonomiczna, pobiera ogromną ilość tuszu i nie gwarantuje wysokiej jakości obrazu.

Ciekawym rozwiązaniem do użytku domowego są drukarki fotograficzne - termosublimacyjne. Są to niewielkie urządzenia podłączane bezpośrednio do aparatu bądź współpracujące z kartami pamięci. Nie potrzebują tuszu, a specjalną folię termosublimacyjną i papier – można kupić w zestawach. Koszt wydruku jednego zdjęcia to około 1 zł. Jest to dobre urządzenie do okazjonalnych wydruków w domu. Najbardziej opłacalne jest jednak drukowanie w profesjonalnych drukarniach, gdzie koszt jednej fotografii wynosi od 15 do 40 groszy (w zależności od ilości zamawianych zdjęć).

 

Script logo